Jdi na obsah Jdi na menu
 


JAWA ČZ Sraz Vrábče

6. 8. 2012

Zkráceně "jawa sraz" (snad se čézeťáci neurazí) se v roce 2012 konal již podeváté, takže v roce 2013 tu máme jubileum! Trochu vám přiblížím, jak to na tomto srazu chodí a pro případné zájemce vzkazuju: "Určitě letos přijeďte!".

p1030051.jpgK mému štěstí se tato akcička koná v malé, ale příjemné vesničce Vrábče Zastávka okres České Budějovice, zrovna dva kilometry od naší chalupy! Zde se navíc právě rodila má záliba v jawách a čézetách a kde jsme prožili jako klub Red Riders nejvíce legrace. Takže jsme se samozřejmě hojně tohoto srazu účastnili. Dá se říci, že sraz vznikl přesně v době, kdy vznikl i můj koníček. Asi nějaký osud...

Sraz pořádá parta kamarádů. Vzpomenu si akorát na "Kotla" a "Satana", to jsou takoví hlavní pořadatelé, v běžném životě je Kotel učitel na střední škole a Satan instruktor v autoškole, což je docela srandovní. Proč, to byste pochopili, když byste je viděli .

Na tento sraz jezdím docela pravidelně s kamarády z naší party, buď i s projížďkou nebo alespoň na pár hodin, podle toho jak nám to vyjde kvůli jiným povinnostem. 

Sraz se koná v hostinci přímo naproti železniční zastávce. Hostinec má celkem velkou zahrádku s velikým přístřeškem, krytým pódiem a také má spousty místa pro stany a motorky. Venku, jakožto i vevnitř, je výčep a kuchyně vaří dobré a běžné pokrmy jako guláš, smažák, klobásu, řízek nebo vynikající tatarák.

Sraz je vždy první srpnový víkend! V pátek je příjezd na místo a večer se dělají ohně, debatuje se a rozjímá :-). Sobota je hlavním dnem. To přijíždí nejvíce motorkářů a dscf3917.jpgpříznivců značky Jawa nebo ČZ, ale přijíždí také Stadiony nebo mopedy Puch a jiné. Ale také i ti, co přesedlali na rýži, špagety a podobnou exotiku. Většinou se zde ukáže na nějakém historickém stroji i slavný PETR HOŠŤÁLEK. Po obědě se vyráží na cca 50km dlouhou hromadnou projížďku krásným Blanským lesem se zastávkou ve Lhenicích. Zde se soutěží v různých disciplínách za které se získávají body a následně se ve Vrábči vyhlašuje vítěz.

Pak se pořádá i dražba různých věcí, prodej propagačních předmětů nebo podobné akce. Následuje volná zábava zakončená večer koncertem živé kapely. Mezitím se diskutuje, ladí se stroje, opravuje, gumuje a hojně popíjí:-). Prostě paráda.

Nejlepší zážitek ale asi je, když se mašiny seřadí k projížďce. Je to jeden velký chumel dvoutaktů zahalený v modravém kouři a šíleném vrčení motorů! Myslím, že jich jeden rok bylo asi 90. Ale přesně si to už nepamatuju. Každopádně se pravidelně jedná o cca 30-50 strojů. 

Nějaké fotky z různých ročníků jsou ZDE

 

mapy.jpg

Na srazu konaném v roce 2012 byla i Jihočeská televize, a tak se můžete podívat na reportáž. V půlhodinovém videu je celý spot televize, Jawa sraz je přiblžně v desáté minutě!

Jawa - ČZ sraz Vrábče video 2012

10. ročník srazu     2. - 4. 8. 2013

Jubilejní ročník proběhl opravdu výborně. Jako by nám počasí přálo a celý víkend bylo krásně, až tropicky. Teploty kolem 35°C byly na denním pořádku. Ale nepršelo, a to je hlavní, protože poslední roky pršelo skoro pokaždé. Sešel se i rekordní počet registrovaných strojů: 96! Ale když připočtu plno mašin, které se neregistrovali, věřím, že jich zde bylo dost přes stovku!

Projížďku všichni absolvovali bez větší úhony. Já ani Frťan s hondou jsme bohužel  nejeli, páč moje krásná jawka stále zlobí a sotva jsem dojel i na sraz :-). Mrzí mě to. Ale co se dá dělat. Poté ještě přijel i kámoš s krásným Nortonem (viz, galerie), Hrony alias Negr byl bez mašiny a Black se ukázal na chvíli na krosce. Holt to máme již takové všelijak :-).

Probíhaly opět různé soutěže, jako např. čichání kapalin a jejich hádání nebo klasická pomalostní jízda. Ve Vrábči bylo pak vyhlášení vítězů a předání cen. Během večera proběhlo několikrát gumování a předvádění různých kousků na mašinách, naštěstí bez nehod.

V sobotu večer hrála opět osvědčená kapela Fiesta Rock, která byla skvělá. Sázela jednu klasickou pecku za druhou a dav nechtěl kapelu pustit ani v půl jedné ráno, kdy měli končit. Za skandování lidí kapela přidala ještě několik kousků a pařilo se opravdu dobře!

  

p1060602.jpg

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Naše parta a naše motorky

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář