Jdi na obsah Jdi na menu
 


World Wide R(e)volution Tour - PRAHA 6.2.2015

7. 2. 2015

Chladný únorový pátek roku 2015, matička Praha, a velice zvláštní místo s názvem Meet Factory na zapadlém a pochmurném místě u Smíchovského nádraží... Ne, nebojte se, není to hororový příběh, i když by nemusel být špatný :-). Kombinace těchto elementů vyúsťuje ve skvělý zážitek v podání již letitých templářů metalu se jménem Hammerfall !!

Musím hned na začátek říct, že kapela předvedla dle mého názoru skvělý výkon a publikum bylo úžasné a sám Joacim z toho byl nadšený! Co trochu kazilo celkový dojem, je právě volba zvláštního klubu MF, který byl dost narvaný a kvůli sloupům pak někteří špatně viděli a celkově mi nepřišel klub MF zrovna nejvhodnější, ale akustika byla dobrá.

V  Meet Factory jsem byl poprvé. Dostat se k němu od stanice metra Smíchovské nádraží pěšky je celkem problém, páč vám v tom brání široké kolejiště od nádraží obehnané zdí, takže musíte jít docela daleko k nejbližšímu nadjezdu a pak oklikou zpátky. Nebo busem, ale jelikož nejsem z Prahy, tak jsem nevěděl kam přesně jezdí a kde vystoupit, proto jsme to s bráchou vzali pěšky. Rád se navíc projdu.... Ale cesta začala být jaksi dlouhá, nadjezd v nedohlednu a času už pomálu.  Naskytla se malá skulinka v plotě, tak jsme neváhali. Proběhli jsme přes několik kolejí a byli hned u klubu! :-)

Prostory staré průmyslové budovy jsou stylové a působivé, ale jak jsem už uvedl, ideální místo to zrovna není. 

My jsme přišli  těsně před 20:00, kdy byl i start koncertu a před podiem už bylo celkem narváno a dostali jsem se tak do poloviny. První německá předkapela Serious Black začala opravdu na minutu přesně  a podala dobrý výkon. Její power metal nebyl špatný, melodické a úderné skladby měli slušný úspěch. Druhé předskokany Orden Ogan jsem slyšel již podruhé a hrají taktéž dobrý power metal. Při jejich vystoupení jsme se prodrali ještě o něco blíž k pódiu, ale pak to už dál nešlo, hala byla narvaná opravdu hodně. Obě kapely posloužily ke svému účelu dostatečně, a to jest rozehřát publikum a zároveň jej moc nevyčerpat, aby mělo dost sil na hlavní hvězdu večera!

A jak se ukázalo, tak ta nevyhasla. Templáři metalu mě opravdu překvapili svou energií a utvrdili v tom, že jejich skladby jsou a budou legendární. Překvapením bylo i to, jak publikum mělo najeté skladby z nové desky a hned na úvodní Hector´s hymn předvedlo skvělou show. A to tak, že sám Joacim z toho byl v údivu a žasl (pokud to jen nehrál :-) ) nad odezvou lidí. Všechny další songy byly v duchu výborné atmosféry, skandování lidí, zpívání refrénů a výborného hráčského nasazení kapely. Aspoň tedy z mého pohledu a také z místa těsně za kotlem. Jako letitý fanoušek jsem si koncert opravdu užíval. I zvuk byl výborný, nepřebuzený a poměrně čistý.

Skvělá atmosféra vládla až do konce koncertu. Přídavek v podobě tří skladeb, z nichž poslední byla Hearts on fire, byl třešničkou na dortu. I nová Bushido se hodně ujala, a i když bylo publikum již značně vyčerpané, sebralo poslední síly a skladbu si všichni užili. Aspoň doufám.

Podle mého velice vydařený koncert! 

Playlist:

1. Hector´s Hymn

2. Any Means Necessary

3. Renegade

4. B.Y.H.

5. Blood Bound

6. Heeding The Call

7. Let The Hammer Fall

8. Live Life Loud

9. 400 Meter Medley (guitar solo)

10. Treshold

11. Last Man Standing

12. Glory To The Brave

13. We Won´t Back Down

14. HammerFall

 

15. Templars Of Steel

16. Bushido

17. Hearts On Fire