Jdi na obsah Jdi na menu
 


Film Prometheus

12. 6. 2012

prometheus_movie-wide.jpg

Jako velký fanoušek filmu Alien a jeho pokračování bych se rád zmínil o novém dílu Ridleyho Scotta (režiséra právě snímku Alien nebo Gladiátor). A upoutávky vypadají více než skvěle. Film běží v kinech od 7. června. Již jsem četl celkem negativní recenze....  Je mi jasné, že natočit dnes výborný a ve všem uspokojivý film je hodně těžké. Ale přesto si myslím, že Prometheus nemusí být zrovna špatná podívaná. Určitě stál tvůrce hodně úsilí.

Děj se odehrává v čase jako Vetřelec a je zde i několik odkazů na tento milník kinematografie. Přesto má ale svůj příběh a vizuálně to nevypadá vůbec špatně! Už se moc těším až Promethea shlédnu a poté napíšu, jaký byl zážitek.

Recenze a komentáře najdete třeba na Česko-slovenské filmové databázi nebo tu je web v angličtině věnovaný přímo tomuto filmu a nebo tady i český web. A plno dalších recenzí, fotek a objasňování děje filmu nebo žhavé novinky  ZDE.

A navíc se přesně toto téma hodí k nové desce IRON FIRE - Voyage of the Damned. Zřejmě Martin Steen chytil podobnou slinu jako Ridley Scott. Vesmírná sága na obou stranách. Úplně si s nadsázkou dokážu představit nové album jako takový soundtrack k tomuto filmu.

 

078ef12da39e8527f335cda567d0f5a7.jpg

 

8138e77e2f53f5789b4c55cd1213e8f557ff452aa.jpg

Červenec 2012 - o filmu

Takže se konečně dostávám k tomu, abych napsal něco k tomuto velice diskutabilnímu filmu. Za prvé. Shlédnutí v kině bylo výborné! Efekty stojí opravdu za to. I kamera a celkově obraz jsou skvělé. Byl to zážitek. Nechybělo napětí ani různá překvapení.

Pokud jste četli nějaké recenze nebo hodnocení, tak už asi víte, jak na tom Prometheus je. Prostě na jedné straně výborný film a na druhé straně spousta nezodpovězených otázek, velký počet sestřihů, ne zrovna povedený scénář, atd. Je pravda, že skutečně první polovina je hodně zajímavá a napínavá, ovšem pak se roztočí kolotoč akcí a vysvětlování a pokládání otázek bez opdovědí. A v neposlední řadě někdy až sterilní a nezůčastněné jednání postav. Nebo jejcih nelogické uvažování, a to hlavně dvou výzkumníků (teď nevím přesná jména postav), kteří zůstanou v ději první poloviny filmu na základně "inženýrů" a chovají se opravdu stupidně....

A hlavně, jak se všude píše - nejedná se o prequel Vetřelce, tedy zpáteční "předděj", takže Prometheus na něj nijak moc nenavazuje. Původně jsem také myslel, že to tak bude. Že se dočkám přesného ukázání, jak se na planetku dostala mimozemská loď s vetřelci. Ale nestalo se. Tady je jen ukázka, jak to celé mohlo třeba vypadat. A má to zřejmě i nejeden účel. To by přece Radly nemohl udělat pokračování Promethea, páč pokračování by byl právě první Vetřelec, který už je natočen! A co se týče nastolených nových otázek, tak ty nám snad zodpoví právě v pokračování, které zřejmě určitě bude.

Takže celkově se mi film moc líbí, až na některé ty přešlapy. Podívaná to je přesto skvělá a docela i hrůzostrašná... :-).