Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČZ 350/472.6

Tak tohle byla moje třiapůlka. Měl jsem jí jen přes dva roky, ale sloužila dobře. Tenhle typ je vzácností (bohužel jsem jí pak prodal). Taky jsem na ní byl pyšnej:-). Celou jsem jí zrenovoval, neboť se nacházela v poměrně špatném stavu - viz. foto. Dalo to docela dost práce, posuďte sami. Hlavně byl problém sehnat novou nádrž, původní byla velice zrezlá. Přesto bych ale dnes udělal některé věci jinak.

Dával jsem i nové výfuky - kolena jsem bohužel nesehnal hranatá, ale kulatá ze 634ky, repasoval jsem komplet přední tlumiče, elektroinstalaci a celkově skoro všechno.... Ale trochu se nepovedl lak. Dělal ho známý, ale bohužel i s malou krupičkou.

Motorka jezdila krásně. Měla výborný tah odspodu (lepší než klasická 634) a krásný zvuk. Do motoru jsem taky ani vůbec nezasahoval.

Abych ovšem  jen nechválil, tak na ní docela všechno možné drnčelo. Jak neměla nic plastového, tak se ozývaly různé zvuky z kastlíku, sedačky, podvozku... Pořád... Boční kastlíky měly na nic otvírací systém. Potom mě štval spoj na konci tlumiče výfuku - věčně tudy protékal černý mazut. Startování šlo občas špatně a motor chytal podle nálady. A rádo se pálilo 12V relátko na dobíjení...

Tento typ, jak fandové jistě vědí, měl motor používaný též v Jawě 350/632, tedy právě s 12V elektroinstalací.

A já tuhle mašinku prodal. Mladej a blbej... Asi tak.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář