Jdi na obsah Jdi na menu
 


JAWA 350/634-8

Takže zde je má současná motorka - zakoupena v dubnu 2011. Povedlo se mi sehnat tuto Jawu v originálním a hodně zachovalém a původním stavu, což je dnes už docela problém. Stačilo doladit pár detailů, komplet vyčistit a vyleštit víka motoru, doplnit samolepky na schránky a bylo to. Proto z ní mám velkou radost. Časem plánuji renovaci z gruntu. Ale jelikož je v takto krásném stavu, tak to bude asi až za dlouho. Rok výroby 1978. Model 634-8-02. Vývozní do Ruska - štítek v azbuce.

Jawka má kupodivu ještě starý typ motoru 633, tedy s jednoduchým vypínáním spojky. Číslo motoru je zapsané v TP i na štítku, stopy po přerážení žádné a po sáhodlouhém pátrání i dotazech od původního majitele jsem zjistil, že tyto typy motorů v Jawě opravdu ještě na některé kusy modelu 634-8 montovali. Důkazem je i jeden dobový článek z časopisu Automobil z roku 1977, kde představují právě tento nový model. A na fotkách motorky je také ještě starý typ vypínání spojky!

K fotkám přístrojového panelu - tachometr je ze škody 120. Původní mi bohužel odešel, a nejdostupnější náhrada byla tato. Originální se těžko shání a jsou i poměrně drahé.

Pak jsem sehnal i originální zrcátko, i když to není úplně to přesné. To bylo totiž širší stranou sklíčka ven. 

A časem přišla menší GO motoru (krom výbrusu asi všechno). 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jawa 350 typ 634.4 vojenská

(Miroslav, 5. 7. 2014 16:31)

Ahoj,
dostala sa mi do rúk vojenská 634-ka s úplne vydojeným motorom, ktorý však nie je zhodný s motorom na štítku .
Motor má označenie 631... a je na ňom karburátor s 24 mm difuzorom.
Mohol by to byť tiež motor používaný pre motocykle u armády, alebo tam má byť nejaký iný ? Ten na štítku mal veľmi malé výrobné číslo - 550.

Re: Jawa 350 typ 634.4 vojenská

(metalmoto, 10. 7. 2014 9:48)

Ahoj,

ty vojenské typy bohužel moc prostudované nemám. Ale určitě je u nich možné, že mohly mít různé odchylky proti běžným typům... Spíš určitě :-).
Asi jsem ti moc nepomohl, ale zkusím na to kouknout. Honza